Jesienne kursy dla przewodników psów służbowych

Data publikacji 04.11.2021

Na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej CSP z siedzibą w Sułkowicach prowadzone są zajęcia na kursach specjalistycznych dla przewodników psów służbowych. Aktualnie odbywa się pięć kursów, dwa z psami patrolowo-tropiącymi do działania bez kagańca i po jednym dla psów tropiących, psów do wyszukiwania zapachów narkotyków i psów do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych. Funkcjonariusze i ich czworonogi trafią do służby w jednostkach organizacyjnych Policji na terenie całego kraju.

Pomimo zmiennej aury towarzyszącej jesiennej porze, zajęcia odbywają się planowo i bez zakłóceń. Do dyspozycji uczestników szkoleń, poza terenem i pomieszczeniami znajdującymi się w Zakładzie Kynologii Policyjnej, dostępne są pobliskie tereny zielone (łąki, pola, lasy) oraz obiekty użyteczności publicznej (szkoły, dworce kolejowe i autobusowe, stadiony), gdzie panują warunki odpowiednie do przygotowania czworonogów, żeby mogły być używane w sposób jak najbardziej efektywny, oczywiście zgodnie do swej wyuczonej specjalizacji.

asp.szt. Dariusz Ratajczak

• Policyjni przewodnicy z psami podczas szkolenia w Zakładzie Kynologii Policyjnej CSP w Sułkowicach