Współpraca międzyresortowa i innowacje na rzecz bezpieczeństwa drogowego

Data publikacji 03.11.2021

W dniach 28 i 29 października 2021 r. odbył się III Ogólnopolski Konwent pt.: „Współpraca międzyresortowa i innowacje na rzecz bezpieczeństwa drogowego” w ramach Ogólnopolskiego programu „Bądź bezpieczny na drodze”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezes Rady Ministrów, Ministerstwo Sprawiedliwości, Ministerstwo Infrastruktury, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Komenda Główna Policji, Komenda Głowna Państwowej Straży Pożarnej, Główny Inspektorat Transportu Drogowego, Narodowe Centrum Badań i rozwoju, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Patronat i Partnerstwo objęło również Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, które na konwencie reprezentowane było przez Zastępcę Komendanta ds. Dydaktycznych insp. Marcina Szyndlera oraz młodszego wykładowcę Zakładu Szkoleń Specjalnych CSP w Legionowie podkom. Jolantę Zawałeń.

Od 20218 roku Fundacja „Nadzieja” Osób Poszkodowanych w wypadkach drogowych realizuje ogólnopolski program  „Bądź bezpieczny na drodze”,  którego misją jest integracja środowisk zawodowych i społecznych wokół tematów BRD.

plakat

Konwent, jest wydarzeniem podsumowującym efekt całorocznej pracy, w którą włączają się najważniejsi urzędnicy administracji rządowej, samorządowej, uczelnie wyższe, instytucje BRD.

Przedstawiciele CSP w Legionowie wystąpili w pierwszej części konwentu w roli ekspertów w panelu tematycznym Innowacje. Podkom. Jolanta Zawałeń zabrała głos i przedstawiła temat „Wykorzystanie urządzeń i programów komputerowych na potrzeby obsługi zdarzeń drogowych”.

Podziękowania

Zarówno paneliści jak i eksperci zostali przez Prezes Zarządu Fundacji „Nadzieja” Panią Aleksandrę Kieres uhonorowani pamiątkowymi medalami oraz podziękowaniami za włączenie się w działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego.

podkom. Jolanta Zawałeń

fot.: Renata Bułka/ Jolanta Zawałeń