APRD w akcji!

Data publikacji 01.10.2021

Przebiegająca wieloaspektowo modernizacja wyposażenia technicznego jednostek organizacyjnych Policji dotyczy również szkolnictwa policyjnego. Jednym z jej przejawów jest przekazanie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie nowego Ambulansu Pogotowia Ruchu Drogowego, zakupionego ze środków Komendy Głównej Policji. Ten bardzo nowoczesny pojazd z jego specjalistycznym wyposażeniem jest już wykorzystywany na zajęciach dydaktycznych, gdzie nasi słuchacze prowadzą symulowane oględziny miejsc wypadków drogowych.

Poniżej prezentujemy krótki reportaż z zajęć realizowanych na kursie specjalistycznym z zakresu ruchu drogowego – część ogólna.

Dzięki pozyskaniu Ambulansu Pogotowia Ruchu Drogowego nasi słuchacze, pod okiem nauczycieli policyjnych Zespołu Techniki Kryminalistycznej Zakładu Szkoleń Specjalnych, mają możliwość jeszcze lepszego przygotowania się do wykonywania czynności oględzinowych z wykorzystaniem sprzętu, w jaki obecnie wyposażane są ich macierzyste jednostki.

podinsp. Jarosław Piotrowski

fot.: mł. asp. Robert Karyś