Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta delegacji z Węgier

Data publikacji 22.09.2021

W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie przebywała delegacja z Węgier. W przedsięwzięciu udział wzięli m. in.: Zastępca Rektora Krajowego Uniwersytetu Służby Publicznej (National University of Public Service) w Budapeszcie - Gen. Dr Gábor Kovács, szef Departamentu Edukacji i Metodologii węgierskiej Policji – Płk. Dr Józséf Németh oraz członkowie Hungarian Association of Police Science. Ww. stowarzyszenie działa na terenie National University of Public Service i gromadzi zarówno nauczycieli akademickich (w tym funkcjonariuszy poszczególnych służb, w szczególności Policji), jak również studentów.

Delegacja zapoznała się z funkcjonowanie szkolnictwa policyjnego w Polsce, m. in. z działalnością naukowo-badawczą, jak również spotkanie się z polskimi przedstawicielami służb, kompetentnymi w zakresie nauk policyjnych i odpowiedzialnymi za publikacje i organizację konferencji naukowych.

Goście z Węgier wysłuchali prelekcji przedstawicieli Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie na temat Międzynarodowej współpracy w dziedzinie nauk policyjnych, organizacji i udziału w konferencjach naukowych, wydawnictwach naukowych. Następnie udali się do kompleksu strzelnic oraz hali sportowej CSP. Po powrocie z obiektów delegacja obejrzała prezentację mł. insp. Jolanty Stalmach-Chylińskiej z Wydziału Wsparcia Poszukiwań BMWP KGP, dotyczącą działania systemów informacyjnych wykorzystywanych przez polską Policję w kontekście kwestii migracyjnych.

Całość przedsięwzięcia koordynował Urząd do Spraw Cudzoziemców oraz Komenda Główna Straży Granicznej.

Ilona Wolska

fot.: sierż. szt. Dariusz Rajski

Powrót na górę strony