Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie policjantów ruchu drogowego

Data publikacji 14.09.2021

Rozpoczął się drugi tydzień specjalistycznego szkolenia policjantów ruchu drogowego. Kurs ten trwa 15 dni i jest prowadzony w systemie stacjonarnym. W tej części uczestnicy skupią się na realizacji czynności kryminalistycznych na miejscu zdarzenia drogowego.

W pierwszych dniach kursu policjanci, którzy na co dzień pełnią służbę w komórkach ruchu drogowego, zdobywają teoretyczną wiedzę w szczególności z zakresu zabezpieczenia miejsca wypadku drogowego i śladów występujących na miejscu zdarzenia oraz prowadzenia kompleksowych oględzin.

Kolejne dni szkolenia obejmować będą realizację praktycznych czynności na miejscu wybranych, symulowanych wypadków drogowych. Podczas kursu policjanci pod opieką wykładowców z Zakładu Szkoleń Specjalnych doskonalić będą również umiejętności ujawniania i zabezpieczania śladów kryminalistycznych, a także szczegółowego dokumentowania czynności procesowo–technicznych.

Absolwenci kursu otrzymają świadectwo ukończenia kursu specjalistycznego w zakresie ruchu drogowego – część ogólna, które będzie podstawą do skierowania ich na kurs specjalistyczny z zakresu ruchu drogowego – część szczególna.

 

Zdjęcia i tekst
podkom. Jolanta Zawałeń/ZSS

                                                                                              

  • Policjanci na miejscu zdarzenia drogowego
  • Na jezdni stoją pachołki odgradzające miejsce zdarzenia drogowego, w którym znajduje się rower dziecięcy, kołpak i czapka, w oddali pojazdy.
  • ślad hamowania na jezdni
Powrót na górę strony