Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wznowienie kursów specjalistycznych w zakresie ruchu drogowego

Data publikacji 13.09.2021

W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie wznowiono realizację kursów specjalistycznych w zakresie ruchu drogowego, zawieszonych z powodu epidemii wirusa SARS CoV-2. Pierwsza edycja kursu rozpoczęła się 6 września i będzie trwała do 22 października br. W tym czasie 20 policjantów ruchu drogowego zostanie przygotowanych do pełnienia służby na drogach.

W trakcie kursu funkcjonariusze zapoznają się z obowiązującymi aktami prawnymi wykorzystywanymi podczas pełnienia służby na drodze. Ponadto, będą uczyć się prawidłowego przeprowadzania kontroli pojazdów, w tym sprawdzenia ich stanu technicznego oraz obsługiwania przyrządów kontrolno-pomiarowych do pomiaru prędkości – używanych podczas nadzoru nad ruchem drogowym, obsługi wideorejestratorów i urządzeń do określania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu.

Podczas kursu słuchacze nabędą również umiejętność kierowania ruchem drogowym oraz wiedzę z zakresu kontroli drogowej pojazdów, którymi wykonywany jest krajowy i międzynarodowy przewóz drogowy osób i rzeczy. Po części teoretycznej, policjanci, pod nadzorem kadry Zakładu Ruchu Drogowego, utrwalą swoją wiedzę uczestnicząc w zajęciach praktycznych, polegających na kontroli samochodów osobowych i ciężarowych na drogach publicznych.

 

Informacja: nadkom. Mariusz Jackowski.

Zdjęcia: nadkom. Mariusz Jackowski,sierż szt. Małgorzata Karolak.

 

Powrót na górę strony