Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień otwarty CSP

Data publikacji 19.09.2008

Mimo niesprzyjającej aury, w Centrum Szkolenia Policji odbył się „Dzień otwarty”. Uczniowie legionowskich szkół nie zawiedli Policjantów. Były stoiska z policyjnymi atrakcjami, występy, konkursy i pokazy. Był koncert „Snajpera” Chcielibyśmy, aby takie spotkania stały się naszą wspólną praktyką.

Było to pierwsze takie spotkanie z myślą o uczniach szkół podstawowych. Policjanci przygotowali pokazy wyszkolenia, tresury psów i stoiska z prezentacją swoich wydziałów. Deszczowa pogoda w dużym stopniu pokrzyżowała nam plany. Jednak dzieci mimo tego chętnie uczestniczyły w tym szczególnym spotkaniu. Z dużą ciekawością brały udział w uroczystości otwarcia „Dnia otwartego” z udziałem pocztu sztandarowego, kompanii honorowej i Orkiestry Reprezentacyjnej Policji. Chętnie brały udział w konkursach i wykazały się sporą wiedzą na temat swojego bezpieczeństwa. Za tę wiedzę były nagradzane różnymi drobiazgami, które przygotowaliśmy dla nich dzięki wsparciu legionowskiego Urzędu Miasta. Chętnie wsiadały do radiowozów, z radością zasiadały na policyjnych motocyklach.

Szczególnie oblegały stoisko kynologiczne z Sułkowic. Bo któż nie chciałby pogłaskać policyjnego psa? Zwłaszcza, że do Legionowa przyjechały rzadko spotykane w służbie rasy – te bardzo łagodne i miłe egzemplarze sułkowickiej szkoły. Nie mniejszą atrakcją cieszyło się chyba najbardziej adekwatne do dzisiejszej pogody stoisko policji wodnej. Płetwonurek w swoim ekwipunku, policyjne łodzie, czy policyjny pirotechnik w kombinezonie byli ze szczegółami zlustrowani przez naszych gości. Dzieci kibicowały komediowemu Flapowi, który dzisiaj wcielił się w dzielnicowego i przeprowadzał policyjną interwencję. Z zapałem oglądały też i inne pokazy różnego rodzaju policyjnych działań. Na koniec wysłuchały koncertu policyjnego zespołu Snajper i rozgrzały się gorącą grochówką, która dzisiaj, smakowała wyjątkowo. Ze względu na deszcz, który zaczął powoli padać zmuszeni byliśmy skończyć imprezę przed czasem. Jednak mamy nadzieję, że te miłe spotkania wejdą na stałe do kalendarium naszych wspólnych przedsięwzięć.

Anna Galant, rzecznik CSP
zdjęcia i video: Piotr Maciejczak, ZKS


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 10.12 MB)

Powrót na górę strony