Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włoska robota

Data publikacji 17.09.2008

Centrum Szkolenia Policji stawia wysoko poprzeczkę swojej kadrze dydaktycznej. Stąd koniecznością staje się indywidualna praca wykładowców, utrzymywanie doskonałej sprawności fizycznej, czy doskonalenie posiadanych umiejętności. Nasi wykładowcy z ZSS ćwiczyli techniki alpinistyczne wspólnie z włoskimi kolegami.

Policjanci lubią podpatrywać w swojej pracy te elementy, które mogą usprawnić czy podnieść jakość wykonywanych obowiązków. Stąd często gościmy w Centrum szkoleniowców policyjnych z różnych części Europy, z którymi wymieniamy się naszymi umiejętnościami, ale równie często korzystamy z możliwości wspólnych treningów odwiedzając ich w rodzimych jednostkach. Tak było i tym razem, kiedy to do włoskiej Moeny wyruszyło dwóch naszych wykładowców z Zakładu Szkoleń Specjalnych, by doskonalić swoje alpejskie umiejętności. Powrócili w niedzielę.

Przebywali na tygodniowym kursie doskonalenia technik alpinistycznych w Polizia di Stato Centro Addestramento Alpino w Moenie, we włoskich Alpach. Obejmował on m.in. zagadnienia związane z wykonywaniem zadań na wysokościach jak również elementy ratownictwa i bezpieczeństwa wysokościowego. Codzienne zajęcia były realizowane na skałach lub lodowcu w części Alp zwanych Dolomitami nie rzadko na wysokościach powyżej 2800m n.p.m., a nawet do 3342m n.p.m. Charakter zajęć wymagał od uczestników dużej sprawności fizycznej jak również odporności psychicznej podczas wykonywania zadań na wysokości. Doświadczenia zdobyte podczas szkolenia przez uczestników zostaną wykorzystane w trakcie kursów wysokościowych minersko pirotechnicznych, jak również motorowodnych. Dzięki współpracy z włoskimi policjantami, którzy dysponują ogromną wiedzą i doświadczeniem zdobytym w trakcie codziennych zadań wykonywanych w terenie górskim, polscy policjanci mieli możliwość sprawdzenia się, ale też będą mogli bezpieczniej i bardziej profesjonalnie wykonywać swoje obowiązki.

Adam Cholewski ZSS/Anna Galant
Foto ZSS

Powrót na górę strony