Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zakończenie lata z perspektywą na przyszłość

Data publikacji 17.09.2008

Ostatni weekend obfitował w imprezy, do udziału, w których organizatorzy zaprosili naszą szkołę. Centrum uczestniczyło w „Ekologicznym Zakończeniu Lata” w Legionowie oraz w targach edukacyjnych Perspektywy, które odbyły się w warszawskiej Politechnice.

Ekologiczne Zakończenie Lata – pod takim hasłem przebiegała impreza dla mieszkańców Legionowa, która miała miejsce na placu przy ul. Siwińskiego. Adekwatnie do hasła, pokazaliśmy mieszkańcom te policyjne akcenty, które łączą się z tematem ekologii. Ruch Drogowy pokazał ambulans techniki i ekologii i cieszące się zawsze dużym zainteresowaniem policyjne motocykle, a Zakład Szkoleń Specjalnych przyciągnął specjalnie na tę okoliczność jedną ze swoich łodzi. Troszkę przegraliśmy z naturą, bo pogoda tego dnia niezbyt nam dopisała, toteż tym bardziej cieszyły nas osoby, które mimo wszystko zdecydowały się tego dnia na chłodny jesienny spacer.

Za to na Politechnice przez dwa dni panowała gorąca atmosfera, jaka zwykle towarzyszy maturzystom. Od piątku główny holl i aula zmieniła się w Warszawski Salon Maturzystów. Swoje oferty dla przyszłych maturzystów wystawiało ponad 100 uczelni z Polski i zza granicy. Nie zabrakło też innych ofert jak szkoły policealne i językowe. Swoją ofertę wystawiło również wojsko, z myślą o rychłym zawodowym jego charakterze, oraz Policja, która ten proces z pewnością odczuje. Dlatego też dzisiaj jest to dla nas ważne, by zawodem policjanta zainteresować jak najwięcej młodych osób, które w przyszłości utworzą nasze nowe szeregi.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto CSP

Powrót na górę strony