Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wzór godny naśladowania

Troska o bezpieczeństwo i ratowanie ludzkiego życia to bez wątpienia jeden z priorytetów każdego policjanta. Taką postawą wykazał się również funkcjonariusz Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, sierż. szt. Artur Szlawski, który w czasie wolnym od służby bez wahania przyłączył się do akcji ratowniczej podczas tragicznego zdarzenia drogowego w miejscowości Mierzęcice.

16 kwietnia br., ok. godz. 7.00, Asystent Wydziału Dowodzenia Centrum Szkolenia Policji w Legionowie sierż. szt. Artur Szlawski w czasie wolnym od służby jechał trasą S1. W miejscowości Mierzęcice zauważył, że doszło tam do tragicznego zdarzenia drogowego, w związku z czym natychmiast zatrzymał pojazd w bezpiecznym miejscu i przyłączył się do akcji ratowniczej. Na miejscu okazało się, że w wypadku, w którym uczestniczyły dwa pojazdy ciężarowe oraz trzy samochody osobowe, dwie osoby poniosły śmierć. Poza ofiarami śmiertelnymi, w zdarzeniu ucierpiało jeszcze sześć osób, z których trzy zostały ciężko ranne.
Funkcjonariusz CSP, wraz ze strażakami z Zespołu Ochotniczej Straży Pożarnej, niezwłocznie powiadomił służby ratownicze, a następnie przystąpił do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym. Po przybyciu wykwalifikowanych służb medycznych sierż. szt. Artur Szlawski podjął czynności polegające na zapewnieniu bezpieczeństwa miejsca zdarzenia, które miały na celu utrzymanie drożności przejazdu dla służb ratowniczych.  
Zdecydowana postawa sierż. szt. Artura Szlawskiego zasługuje na szacunek i uznanie. Jest to również kolejny dowód na to, że prawdziwy policjant pełni służbę przez całą dobę, a ludzkie zdrowie i życie to dla niego najwyższe wartości, o które należy dbać w każdych okolicznościach.

Tekst: AK
Zdjęcia: sierż. szt. Artur Szlawski
Źródło: KPP w Będzinie

 
 
Powrót na górę strony