Kwalifikacja psów do służby w Policji

Data publikacji 02.03.2021

Rozpoczęła się kolejna edycja doboru psów do służby w Policji. W pierwszym półroczu bieżącego roku planowane jest rozpoczęcie kursów specjalistycznych dla przewodników psów: do wyszukiwania zapachów narkotyków, patrolowo-tropiących do działania bez kagańca oraz do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych.

Terminy rozpoczęcia planowanych kursów:

• 23 marca 2021r. -  kurs dla przewodników psów do wyszukiwania zapachów narkotyków;
  • 13 kwietnia 2021r. -  kurs dla przewodników psów patrolowo-tropiących do działania bez kagańca;
  • 20 kwietnia 2021r. - kurs dla przewodników psów do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych.

Przed rozpoczęciem każdego z kursów, zgodnie z Założeniami do centralnego doboru psów do służby w Policji, komisja powołana decyzją komendanta Centrum Szkolenia Policji dokona kwalifikacji psów. Szczegółowy opis kryteriów doboru psów w tym wymogów zdrowotnych i prób charakteru zawiera Załącznik nr 4 do Zarządzenia nr 296 Komendant Głównego Policji z dnia 20 marca 2008 r. w sprawie metod i form wykonywania zadań z użyciem psów służbowych , szczegółowych zasad ich szkolenia oraz norm wyżywienia (Dz. Urz. KGP Nr 7/2008 r., poz. 46 z póź. zm.)

Dobór psów prowadzony jest na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej jak również, po wcześniejszym ustaleniu, istnieje możliwość kwalifikacji wyjazdowej na terenie całego kraju. Szczegółowe informacje dotyczące realizacji doboru psów do służby w Policji są dostępne na stronie internetowej http://www.csp.edu.pl w zakładce Centralny dobór psów do służby w Policji, bądź też pod numerami telefonu:

podkom. Paweł Pińczuk