Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Turniej w Piłce Nożnej o Puchar Komendanta Głównego Policji

Data publikacji 07.09.2008

Turniej Policji w Piłce Nożnej zakończony. Zwycięstwo odniosła reprezentacja KGP. Królem strzelców z 5 strzelonymi podczas turnieju bramkami został Sławomir Pierz z CSP. Tuż przed meczem finałowym mieliśmy okazję poznać również ekipę policyjnych sportowców, która reprezentowała polską Policję podczas Mistrzostw Świata Policji i Straży pożarnej w Orlando, zdobywając tam 13 złotych medali!

Przez dwa dni CSP gościło policjantów 8 piłkarskich reprezentacji z terenu kraju. Utworzyły one dwie grupy i już w sobotę rano odbyły się pierwsze mecze eliminacyjne o wyjście z grup. Grupę „A” Utworzyli piłkarze z Komendy Głównej Policji, Centrum Szkolenia Policji, Oddziałów Prewencji Policji Warszawa i reprezentacja Internetowego Forum Policyjnego. Z grupy wyszły dwie drużyny – KGP i CSP. Grupa „B” w składzie: Wyższa Szkoła Policji Szczytno, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Szkoła Policji w Słupsku i reprezentacja NSZZP z Gdańska. W grupie tej zwyciężyły drużyny WSPol i KWP Katowice. Dzisiaj, o godz. 11.00, na stadionie CSP rozegrany został mecz o III miejsce w Turnieju między KWP Katowice i CSP. Nie było łatwo, bo turniejowym zmaganiom towarzyszyła upalna pogoda. Atmosferę dodatkowo podgrzewał fakt, że na trybunie zasiadał sam Komendant Główny. Mecz skończył się wynikiem 2 :0 dla CSP.

O godzinie 13.00 na Stadionie Miejskim w Legionowie odbył się mecz finałowy. Ale zanim się rozpoczął, gen. Andrzej Matejuk uhonorował ekipę reprezentującą polską Policję na Mistrzostwach Świata Policji i Straży Pożarnej w Orlando na Florydzie. Warto wiedzieć, że reprezentowali nas podinsp. Tadeusz Stuchlik - Komendant I Komisariatu policji w Zabrzu, mł.asp. Janusz Miketa z SPPP w Częstochowie i sierż.szt. Janusz Królikowski z VII KRP w Warszawie. Ogółem polska drużyna zdobyła 16 medali – w tym 13 złotych. Serdeczne gratulacje, słowa uznania i podziwu - od policjantów z Centrum Szkolenia Policji!

Turniejowi towarzyszyła wspaniała atmosfera wśród zawodników i zdrowa sportowa rywalizacja, zgodna z zasadami fair play. Turniej przebiegł bez kontuzji, urazów i był naprawdę świetną zabawą integrującą policyjne środowisko. Ta atmosfera udzieliła się nawet samemu generałowi, bo gdy tylko nadarzyła się okazja, przywdział kostium z numerem 10 i ruszył na murawę. Mecz skończył się remisowym wynikiem 1:1, dlatego też sędzia zarządził rzuty karne. Tym razem szala zwycięstwa przechyliła się na stronę ekipy KGP, która jednym golem zwyciężyła w turnieju. Królem strzelców został zawodnik CSP – post. Sławomir Pierz, który odebrał pamiątkowy puchar z rak Komendanta Głównego. Gratulując, więc wszystkim zawodnikom za wysiłek włożony w te rozgrywki, szczególnie gorąco gratulujemy reprezentantom KGP pierwszego miejsca, oraz ekipom WSPol i CSP miejsc za zajęcie miejsc „na pudle”!

Anna Galant, rzecznik CSP

Powrót na górę strony