Umowa partnerska z CEPOL

Data publikacji 30.11.2020

Centrum Szkolenia Policji w Legionowie w dniu 30 października 2020 r. zawarło umowę ramową o partnerstwie na lata 2021-2024 z Agencją Unii Europejskiej ds. Szkolenia w Dziedzinie Ścigania (CEPOL). Przedmiotem umowy jest implementacja działań szkoleniowych i produktów edukacyjnych CEPOL w latach 2021-2024.

Jest to już druga, czteroletnia umowa zawarta pomiędzy Centrum Szkolenia Policji i CEPOL.

W ramach poprzedniej umowy o współpracy, obowiązującej w latach 2017-2020, Centrum Szkolenia Policji zorganizowało trzy przedsięwzięcia szkoleniowe, w których uczestniczyły osoby zajmujące się problematyką ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego w krajach Unii Europejskiej i krajach kandydujących do europejskiej wspólnoty.  Zajęcia, teoretyczne i praktyczne, prowadzili doświadczeni eksperci z instytucji europejskich i światowych.

Granty na przeprowadzenie szkoleń, tzw. residential activities zostały pozyskane przez Centrum Szkolenia Policji w drodze konkursu wniosków, który corocznie ogłasza CEPOL.

Beata Pepłowska