Data publikacji 10.03.2020

W CSP odbył się kurs specjalistyczny w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej. Przedsięwzięcie przygotowała kadra Zakładu Służby Kryminalnej. Policjanci, którzy ciągle podnoszą poziom swojej wiedzy i doświadczenia, stają się bardzo skuteczni w walce z przestępczością narkotykową, co przekłada się na zatrzymania osób zajmujących się tym procederem oraz zabezpieczenia znacznych ilości środków odurzających, które nie trafią na ulice polskich miast

Specjalnie przygotowany i opracowany program kursu przez zespół specjalistów powołanych przez Komendanta Głównego Policji oraz wiedza i doświadczenie zaproszonych gości to solidny fundament wyszkolenia policjantów na wyższy poziom w walce z przestępczością narkotykową.

Tym razem swoją wiedzę w podczas kursu prezentowali przedstawiciele: Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Stołecznej Policji, Wydziału w Przemyślu Zarządu w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji, Wydziału Zarządu w Suwałkach Zarządu w Białymstoku Centralnego Biura Śledczego, Zespołu Rozpoznania i Werbunku Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Warszawie, Wydziału Dochodzeniowo Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Stołecznej Policji oraz Zakładów Centrum: Służby Kryminalnej, Technik Operacyjnych, Kynologii Policyjnej, Szkoleń Specjalnych, Doradztwa Dydaktycznego i Psychologii.

Na terenie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, do szkolenia policjantów z ww. kursu, jest przygotowana specjalna pracowania. Nad jej wyposażeniem w najnowszy sprzęt,  ułatwiający proces nauki, pracowała kadra Zakładu Służby Kryminalnej.

ZSK

fot.: mł. asp. Robert Karyś