Data publikacji 06.02.2020

W Centrum Szkolenia Policji przebywali laureaci zeszłorocznego konkursu "100-lecie Policji". Byli to uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku z siedzibą w Suwałkach. Licealiści mieli możliwość poznać codzienne funkcjonowanie naszej jednostki.

Organizatorem konkursu 100-lecie Policji było CSP wraz z Warszawskim Stowarzyszeniem Rodzina Policyjna 1939 roku. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie LO w Białymstoku z siedzibą w Suwałkach, którzy odwiedzili Centrum.

Nasi goście dzień rozpoczęli od porannego apelu. Następnie uczestniczyli w zajęciach realizowanych przez przedstawicieli Zakładu Szkoleń Specjalnych, gdzie mieli okazję zapoznać się z tematyką prowadzenia oględzin na miejscu zdarzenia.

Kolejnymi zajęciami, które obserwowali licealiści, był pokaz form obrony przed atakiem niebezpiecznym narzędziem. Tu swoje umiejętności prezentowali przedstawiciele Zakładu Interwencji Policyjnych.

Na koniec wizyty nasi goście zwiedzili zespół strzelnic. Tam mogli zaprezentować swoje umiejętności strzeleckie podczas zajęć z wykorzystaniem multimedialnego trenażera.

tekst/fot.: podinsp. Krzysztof Rosłaniec