Data publikacji 28.11.2019

Centrum Szkolenia Policji zostało uhonorowane medalem okolicznościowym z okazji 100 lat nadania nazwy Legionowo. Wyróżnienie odebrała Pani insp. Anna Rosół Komendant CSP podczas wczorajszej uroczystej gali, która odbyła się w Sali Widowiskowej legionowskiego ratusza.

Rok 2019 jest niezwykle ważny dla historii miasta Legionowo. Sto lat temu gen. Bolesław Roja, jako dowódca Inspektoratu Piechoty Legionów, nadał koszarom Jabłonna nazwę Legionowo. W ten sposób upamiętnił czyn zbrojny Legionów Polskich z lat 1914-1917 i osadę polową Legionowo wybudowaną w czasie walk Legionistów na Polesiu wołyńskim w 1916 r. Nazwa nadana przez gen. Roję stała się ważnym elementem budowania tożsamości lokalnej. Od 1930 r. nazwę tę przyjęła gmina Legionowo, a od 1952 r. miasto Legionowo.

W związku z tym świętem kapituła przyznania medali okolicznościowych z okazji 100 lat nadania nazwy Legionowo przyznała to wyróżnienie Centrum Szkolenia Policji. Jest to wyraz uznania za wkład w rozwój Legionowa w zakresie ochrony zdrowia i bezpieczeństwa.

Wczoraj w Sali Widowiskowej legionowskiego ratusza odbyła się uroczysta gala, na której Pani insp. Anna Rosół Komendant Centrum Szkolenia Policji odebrała to zaszczytne wyróżnienie.

sk

fot.: UM Legionowo