Data publikacji 30.10.2019

Nauczyciele policyjni Zakładu Ruchu Drogowego CSP odwiedzili KWP w Białymstoku, gdzie przeprowadzili kursu z zakresu obsługi ręcznych mierników prędkości oraz wideorejestratorów. W szkoleniu brali udział policjanci „drogówki” z garnizonów: podlaskiego i wielkopolskiego.

To już kolejne edycje kursów specjalistycznych, które realizują w jednostkach terenowych policyjni nauczyciele CSP. Tym razem szkolenie odbyło się w sercu garnizonu podlaskiego.

35 policjantów, na co dzień pełniących służbę w komórkach ruchu drogowego, miało możliwość poznać obsługę urządzeń używanych przez policję do pomiaru prędkości. Uczestnicy zapoznali się również z aktami prawnymi, zasadami działania i budową urządzeń. Na koniec funkcjonariusze pod nadzorem kadry Zakładu Ruchu Drogowego CSP doskonalili taktykę pracy oraz użycia przyrządów w warunkach symulowanych i rzeczywistych (na drogach publicznych).

tekst: asp. szt. Krzysztof Kaczyński  asp. szt. Adam Karolak

foto: asp. szt. Leszek Ambroziak  aszp. szt. Piotr Grabowski

• Nauczyciele policyjni Zakładu Ruchu Drogowego CSP przeprowadzą kurs z zakresu obsługi ręcznych mierników prędkości oraz wideorejestratorów. W szkoleniu biorą udział policjanci „drogówki” z garnizonów: podlaskiego i wielkopolskiego.