Data publikacji 25.10.2019

Na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej CSP w Sułkowicach prowadzone są zajęcia na kursach specjalistycznych dla przewodników psów służbowych. Aktualnie odbywa się pięć szkoleń: z psami patrolowo-tropiącymi do działania bez kagańca, tropiącymi, do wyszukiwania zapachów narkotyków i do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych. Po zakończeniu kursu przygotowywani funkcjonariusze i ich czworonogi trafią do służby w jednostkach macierzystych na terenie całego kraju.

Pomimo zmiennej aury towarzyszącej jesiennej porze, zajęcia odbywają się planowo i bez zakłóceń. Do dyspozycji uczestników szkoleń, poza zapleczem logistycznym znajdującymi się na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej, dostępne są pobliskie tereny zielone (łąki, pola, lasy) oraz obiekty użyteczności publicznej (szkoły, dworce kolejowe i autobusowe, stadiony). W takich miejscach stworzone są warunki do przygotowania czworonogów, żeby mogły być używane w sposób jak najbardziej efektywny, oczywiście w zależności od swojej specjalizacji. W ramach szkoleń organizowane są również pokazy dla uczniów z klas o profilu policyjnym, którzy odwiedzają Zakład Kynologii.

tekst/foto: asp.szt. Dariusz Ratajczak

• Zajęcia na kursach specjalistycznych dla przewodników psów służbowych w Sułkowicach - Zakład Kynologii Policyjnej.
    Jesienne zmagania na kursach dla przewodników psów służbowych
  • Jesienne zmagania na kursach dla przewodników psów służbowych