Data publikacji 15.10.2019

Dzień 14 października stanowi wyjątkową okazję do wyrażenia słów uznania dla wysiłku zawodowego, profesjonalizmu i ogromnego zaangażowania wykładowców w proces nauczania młodych policjantów. Dlatego też wczoraj na auli Centrum Szkolenia Policji odbyła się uroczystość, podczas której uhonorowano funkcjonariuszy oraz pracowników policji, za wieloletnią i wzorową pracę w CSP.

Podczas uroczystości nagrodzono także laureatów konkursu Najlepszy nauczyciel policyjny Centrum Szkolenia Policji w 2019 roku. Zwycięzcą tegorocznej edycji został kom. Jacek Kuźmiński z Zakładu Interwencji Policyjnych. Drugie miejsce zajął podinsp. Dariusz Baj z Zakładu Służby Kryminalnej, a trzecie nadkom. Marceli Śmiałek (Zakład Służby Prewencyjnej). Pozostali finaliści to: podinsp. Małgorzata Lis-Walewska (Zakład Służby Kryminalnej), nadkom. Mariusz Jackowski (Zakład Ruchu Drogowego), asp. Arkadiusz Bordzio (Zakład Interwencji Policyjnych), sierż. szt. Bartosz Wiatrowski (Zakład Ruchu Drogowego), kom. Alicja Twardo (Zakład Służby Prewencyjnej), asp. szt. Maria Wysocka (Zakład Służby Kryminalnej), asp. Arkadiusz Krasa (Zakład Interwencji Policyjnych).

W czasie spotkania nie zabrakło oczywiście życzeń, które w imieniu własnym i swoich zastępców przekazała Komendant Centrum. Z okazji tak wyjątkowego święta insp. Anna Rosół podziękowała zebranym za zaangażowanie w przygotowywanie kadr polskiej Policji. Słowa podziękowania skierowała również do policjantów i pracowników, którzy wykonują zadania organizacyjno-logistyczne i są dla kadry nauczycielskiej Centrum ogromnym wsparciem w codziennej realizacji zadań dydaktycznych.

Uroczystość uświetnił koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Policji pod dyrekcją Kapelmistrza mł. insp. Janusza Trzepizura.

sk

foto: Jarosław Michalak

• Z okazji Dnia Edukacji Narodowej funkcjonariusze i pracownicy Centrum Szkolenia Policji odebrali podziękowania za wieloletnią pracę na rzecz CSP, a także nagrody motywacyjne – łącznie wyróżniono 23 osoby.