Obchody 100. rocznicy powstania Policji Państwowej w Legionowie

Data publikacji 22.07.2019

W dniu 19 lipca br. przed Komendą Powiatową Policji w Legionowie odbyły się obchody Święta Policji. Była to wyjątkowa uroczystość z uwagi na jubileusz 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. Z tej okazji policjanci z Centrum Szkolenia Policji, wystawili stoisko promujące bezpieczeństwo oraz zaprezentowali sprzęt używany przez Policję.

Centrum Szkolenia Policji było reprezentowane przez funkcjonariuszy niemal wszystkich komórek dydaktycznych. Na stoisku przygotowanym na tę okoliczność dzieci miały możliwość założyć na siebie strój policjanta i wziąć do ręki policyjną tarczę. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko daktyloskopowania oraz wystawa broni. Dla najmłodszych przygotowano szereg poradników dotyczących bezpieczeństwa, a także krzyżówki, kolorowanki oraz komiksy. Niewątpliwie największą atrakcją był inspektor Sowa, czyli maskotka CSP, który witał dzieci odwiedzające stanowisko szkoły.

Zaproszeni na ceremonię goście mieli możliwość obejrzenia wystawy poświęconej Policji Państwowej, którą przy współpracy z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie oraz Stowarzyszeniem Przyjaciół Legionowa, przygotowali funkcjonariusze legionowskiej komendy.

Z okazji Święta Policji wszystkim policjantom Komendy Powiatowej Policji w Legionowie życzymy wielu sukcesów zawodowych, awansów i satysfakcji z pełnionej służby.

Tekst: asp. szt. Marcin Ogonek/ZRD

Zdjęcia: asp. szt. Marcin Ogonek/ZRD, podkom. Justyna Stopińska/KPP Legionowo

• Obchody Święta Policji w Legionowie
  • Poczet flagowy