Zebraliśmy 100 litrów krwi na 100 - lecie Policji

Data publikacji 26.06.2019

W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Nowym Dworze Mazowieckim słuchacze CSP kolejny raz włączyli się w przedsięwzięcie, którego celem jest ratowanie ludzkiego zdrowia i życia.

W związku z trwającą akcją pod hasłem „100 LITRÓW KRWI NA 100 - LECIE POLICJI”, słuchacze Centrum Szkolenia Policji po raz siódmy w tym roku uczestniczyli w zorganizowanej przez kom. Małgorzatę Karpetę oraz asp. Joannę Kołacz wyjazdowej akcji honorowego krwiodawstwa. Dzięki temu, że 35 policjantów podzieliło się bezcennym darem, udało się zebrać 15 litrów i 750 ml krwi.

Podsumowując wszystkie akcje, które zorganizowaliśmy w bieżącym roku, zebraliśmy łącznie ponad 112 litrów krwi.

Tekst: asp. Joanna Kołacz/WODiD

Zdjęcia: asp. Joanna Kołacz/WODiD, ze zbiorów WODiD

• Funkcjonariusz Policji w trakcie oddawania krwi
  • Zebrana krew