Finał konkursu „Policja – wczoraj i dziś”

Data publikacji 19.06.2019

Po wielu miesiącach przygotowań, w dniu 14 czerwca br. odbył się finał konkursu adresowanego do uczniów szkół podstawowych powiatu legionowskiego.

Celem konkursu było rozwijanie i popularyzowanie wśród uczniów świadomego i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym a także zainteresowanie Policją oraz jej historią.

Dzieci uczęszczające do klas I – III, przygotowywały pracę plastyczną pod tytułem "Policjant przyszłości". Do tej części konkursu przystąpiło czternaścioro dzieci. Komisja konkursowa stanęła przed bardzo trudnym zadaniem, jakim było wyłonienie 3 najlepszych prac. Ostatecznie za najlepszą uznano pracę Natalii Wodras ze szkoły podstawowej w Chotomowie. Wyróżniono prace Antoniny Leżuch ze szkoły podstawowej w Chotomowie oraz Leny Romanowskiej ze szkoły podstawowej w Legionowie.

Uczniowie klas IV – VIII przystąpili natomiast do testu pisemnego, którego pytania dotyczyły: wiedzy o Policji, przepisów ruchu drogowego, w tym znajomości znaków i sygnałów drogowych a także zasad udzielania pierwszej pomocy. Do testu przystąpili uczniowie z 6 szkół podstawowych powiatu legionowskiego. Pierwsze miejsce zdobył Kaj Włodarczyk, reprezentujący szkołę podstawową w Wólce Radzymińskiej, drugie miejsce przypadło Jakubowi Kołakowi ze szkoły podstawowej w Zegrzu, a trzecie miejsce zajął Aleksander Szostek – uczeń szkoły podstawowej w Wólce Radzymińskiej.

Laureaci konkursu, podczas Dnia Otwartego otrzymali od Komendanta Centrum Szkolenia Policji insp. Anny Rosół pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i zapraszamy do rywalizacji w innych przedsięwzięciach organizowanych przez CSP.

Tekst: asp. szt. Marcin Ogonek/ZRD

Zdjęcia: podkom. Justyna Stopińska/KPP Legionowo, asp. Aneta Śliz/ZRD

• Komendant CSP insp. Anna Rosół z laureatami konkursu plastycznego
  • Komendant CSP insp. Anna Rosół z laureatami testu wiedzy