Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca kradzieży paliwa ujęty przez policyjnych nauczycieli CSP

Data publikacji 18.06.2019

W dniu 13 czerwca br. w czasie wyjazdowych zajęć dydaktycznych realizowanych w Pułtusku, funkcjonariusze Centrum Szkolenia Policji st. asp. Robert Goliasz oraz asp. Łukasz Gębski z Zakładu Służby Prewencyjnej wraz z prowadzącym czynności nadzorczo - kontrolne Zastępcą Naczelnika Wydziału Prewencji asp. szt. Rafałem Kwiatkowskim z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku ujęli sprawcę kradzieży paliwa.

     Policjanci drogą radiową usłyszeli nadany przez dyżurnego KPP w Pułtusku komunikat o kradzieży oleju napędowego ze stacji paliw, do której miało dojść w miejscowości Przewodowo około godz. 17:10. Według relacji sprawca poruszał się pojazdem marki Ford Mondeo koloru granatowego o początkowych numerach rejestracyjnych WPU.

     Funkcjonariusze postanowili przepatrolować miasto. W trakcie jazdy zobaczyli na miejscowym rynku pasujący do opisu pojazd i postanowili go skontrolować. Policjanci szybko potwierdzili, że mają do czynienia z poszukiwanym kierującym. Mężczyzna podczas rozmowy przyznał się do kradzieży paliwa.

     Sprawca został przekazany przybyłym na miejsce funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, którym w trakcie czynności wykładowcy CSP asystowali w związku z czynnym oporem stawianym przez zatrzymanego mężczyznę.

Tekst: asp. Łukasz Gębski/ZSP

Powrót na górę strony