Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

V Interdyscyplinarna Konferencja Środowisk Medycznych

Data publikacji 17.06.2019

Jak profesjonalnie nieść pomoc osobom nietrzeźwym, odurzonym czy agresywnym? Jakie są oczekiwania śledczych wobec ratowników pracujących na miejscu zdarzenia? Jak rozmawiać z dziennikarzami relacjonującymi katastrofy?

     Oto pytania, które zadali sobie pomysłodawcy i realizatorzy V Interdyscyplinarnej Konferencji Środowisk Medycznych, która odbyła się w dniach 6-8 czerwca 2019 r. w Białobrzegach nad Jeziorem Zegrzyńskim.

     W ramach współpracy z Wojskowym Instytutem Medycznym w Warszawie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie wsparło organizatorów i przeprowadziło serię ćwiczeń i wykładów dotyczących: udzielania pomocy rannemu pirotechnikowi, radzenia sobie w sytuacji z agresywnym pacjentem, specyfiki działań ratowniczych na wodzie, zagrożeń CBRN w placówkach ochrony zdrowia.

     Warsztaty i wykłady podczas konferencji przeprowadzili policjanci Zakładu Interwencji Policyjnych oraz Zakładu Szkoleń Specjalnych Centrum Szkolenia Policji.

     Dzięki uczestnictwu w konferencji ratownicy medyczni Centrum Szkolenia Policji na co dzień prowadzący zajęcia z udzielania pierwszej pomocy otrzymali 24 punkty edukacyjne oraz zdobyli dodatkową wiedzę.

Tekst: mł. insp. Robert Rodziewicz/ZSS

Zdjęcia: Agencja BERM Creative Production Group, mł. insp. Robert Rodziewicz/ZSS

  • Minister Obrony Narodowej M. Błaszczak podczas spotkania z seniorami w ramach konferencji
  • Otwarcie konferencji - insp. Anna gołąbek i ml. insp. R. Rodziewicz
  • Interwencja w stosunku do agresywnego pacjenta - pokaz policjantów ZIP CSP
  • Udzielanie pomocy poszkodowanemu pirotechnikowi. Strój podchodzeniowy cięzki typu EOD
Powrót na górę strony