Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Egzamin na kartę rowerową

Data publikacji 05.06.2019

W dniu 4 czerwca br., na terenie Centrum Szkolenia Policji, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 35 im. Noblistów Polskich przystąpiły do egzaminu praktycznego na kartę rowerową.

     Czternaścioro uczniów, którzy wcześniej zdali w swojej szkole część teoretyczną egzaminu na kartę rowerową, odwiedziło Centrum Szkolenia Policji, aby przystąpić do części praktycznej na specjalnie przygotowanym w tym celu torze. Doskonale przygotowane zarówno pod względem teoretycznym jak i praktycznym dzieci, wzorowo poradziły sobie nie tylko z częścią praktyczną polegającą na przejechaniu wyznaczonego toru jazdy, ale też z towarzyszącym temu zadaniu stresem.

     Przypominamy, że dzieci powyżej 10 roku życia mogą kierować rowerem po drogach publicznych tylko pod warunkiem posiadania karty rowerowej.

     Uczestnikom serdecznie gratulujemy zdania egzaminu na ich pierwsze „prawo jazdy” i życzymy wiele radości z bezpiecznej jazdy na rowerze.

Tekst i zdjęcia: asp. szt. Marcin Ogonek/ZRD

  • Grupa uczniów zmierzająca na egzamin praktyczny.
  • Tor egzaminacyjny przygotowany z wykorzystaniem wyposażenia busa edukacyjnego.
  • Uczeń na rowerze w trakcie pokonywania wyznaczonego toru (oceniano technikę jazdy, znajomość przepisów oraz prawidłowe zachowanie na drodze).
  • Jednoślady dzieci przybyłych na egzamin.
Powrót na górę strony