Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Byliśmy na Dniach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

Data publikacji 24.05.2019

W dniu 18 maja br., w ramach „Dni SGGW”, na terenie kampusu uczelni odbył się pokaz szkolenia psów służbowych przygotowany przez instruktorów z Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

     Studenci Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW aktywnie uczestniczą w życiu policyjnych czworonogów. Dzięki współpracy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego z Centrum Szkolenia Policji, mają możliwość odbywania praktyk zawodowych na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Podczas pobytu w placówce policyjnej uczą się m.in. w jaki sposób dbać o dobrostan psów.

     Dni Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego były doskonałą okazją do zaprezentowania policyjnych psów służbowych szerszej grupie studentów, a także zaproszonym na te dni gościom. W ramach przeprowadzonego pokazu, policjanci z kursu specjalistycznego dla przewodników psów patrolowo-tropiących do działania bez kagańca wraz ze swoimi podopiecznymi, zaprezentowali ukształtowanie psa z zakresu posłuszeństwa ogólnego oraz elementy ćwiczeń obrończych, takich jak: pościg za osobą i udaremnienie ucieczki, obezwładnienie osoby posiadającej niebezpieczny przedmiot, a także zatrzymanie i konwój osoby. Zaprezentowano również psy tropiące szkolone według pilotażowego programu we współpracy z Policją Niemiecką. Na zakończenie, dla najmłodszych uczestników spotkania, przeprowadzony został quiz z nagrodami dotyczący wiedzy o zwierzętach.

Tekst i zdjęcia: st.asp.Dariusz Ratajczak/ZKP

  • Ćwiczenia obrończe  z wykorzystaniem 2 psów
  • Posłuszeństwo grupowe-pozostawanie psów
  • Prezentacja psów do mantrailingu
  • Prezentacja psów patrolowo-tropiących do działania bez kagańca
  • Przeszukanie osoby
  • Psy mantrailingowe
  • Zatrzymanie osoby z niebezpiecznym narzędziem
Powrót na górę strony