Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kurs specjalistyczny z zakresu metodyki nauczania

Data publikacji 22.05.2019

W dniach 6-17 maja br. policjanci Studium Doradztwa Dydaktycznego i Psychologii przeprowadzili kurs specjalistyczny z zakresu metodyki nauczania dla nauczycieli policyjnych ze Szkoły Policji w Pile, Ośrodka Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu oraz nauczycieli stowarzyszonych wspomagających proces dydaktyczny w jednostkach szkoleniowych Policji.

     Celem kursu było przygotowanie policjantów do realizacji zadań dydaktycznych w jednostkach szkoleniowych oraz uzupełnienie ich kompetencji metodycznych.

     W ramach kursu omówione zostały zagadnienia związane z: wykorzystaniem komunikacji interpersonalnej w procesie dydaktycznym, metodami nauczania, zasadami nauczania, środkami dydaktycznymi oraz zasadami oceniania.

     Elementem kluczowym kursu było sprawdzenie wiedzy polegające na samodzielnym przeprowadzeniu zajęć przez przyszłych dydaktyków policyjnych. Wszystko to działo się pod czujnym okiem doświadczonej kadry metodyków Centrum Szkolenia Policji, którzy na koniec ocenili zrealizowane zajęcia.

     Jesteśmy przekonani, że absolwenci kursu będą efektywnie wykorzystywać swoją wiedze i umiejętności podczas realizacji procesu dydaktycznego. Jednocześnie życzymy im tak szczególnego zaangażowania w wykonywanie obowiązków nauczyciela policyjnego, jak miało to miejsce w trakcie przygotowywania i realizacji zajęć podczas szkolenia.

 

podinsp. Grzegorz Jankowski /SDDiP

zdjęcia ze zbiorów SDDiP

  • rozpoczęcie zajęć realizowanych metodą pokazu i ćwiczeń
  • obserwacja realizacji zajęć przez słuchaczy i kadrę SDDiP
  • pokaz czynności kryminalistycznych w wykonaniu słuchacza kursu
Powrót na górę strony