Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rywalizacja przewodników psów służbowych

Data publikacji 21.05.2019

W dniach 7-10 maja br. na Helu odbyły się VI Zawody Przewodników Psów Służbowych Żandarmerii Wojskowej. W tegorocznych zawodach wystartowało 28 przewodników wraz ze swoimi podopiecznymi. W zmaganiach tych nie mogło oczywiście zabraknąć reprezentacji Policji, zaproszonej do udziału przez Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej.

     W rywalizacji oprócz przewodników psów służbowych Żandarmerii Wojskowej i Policji, brali udział reprezentanci Służby Więziennej, Straży Granicznej, Krajowej Administracji Skarbowej oraz 2 Mazowieckiego Pułku Saperów w Kazuniu. Swoje umiejętności prezentowali przewodnicy z psami wyszkolonymi do wyszukiwania zapachów narkotyków oraz do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych.

     Policję reprezentowali mł.asp. Marek Balcerkiewicz z psem KARA – przeszkolonym do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych (Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu) oraz mł.asp. Sebastian Adamczyk z psem GABAZO – przeszkolonym do wyszukiwania zapachów narkotyków (Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi). Kierownikiem drużyny był kom. Rafał Ośka – młodszy wykładowca Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

     Tego typu spotkanie było doskonałą okazją do sprawdzenia i zaprezentowania umiejętności czworonogów, ale także wymiany doświadczeń w gronie przewodników psów służbowych z różnych formacji.

     Nasi reprezentanci, wśród zaproszonych drużyn, zajęli odpowiednio w swojej kategorii: I miejsce pies KARA ze swoim opiekunem oraz II miejsce pies GABAZO i jego przewodnik. Szef Zarządu Dochodzeniowo-Śledczego płk Tomasz Kajzer pogratulował zwycięzcom wysokich wyników oraz wręczył im drobne upominki.

     Wszystkim zawodnikom i ich pupilom, a szczególnie reprezentacji Policji gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

 

Tekst: st.asp. Dariusz Ratajczak/ZKP

Zdjęcia: Natalia Trzeciak/KG ŻW

  • Wskazanie przez psa miejsca występowania zapachu materiałów wybuchowych
  • Przeszukanie pojazdu w celu odnalezienia zapachu narkotyków
  • Uczestnicy zawodów podczas zbiórki na Helu
  • Reprezentacja Policji na VI Zawodach  Przewodników Psów Służbowych Żandarmerii Wojskowej
Powrót na górę strony