Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Setne urodziny miasta Legionowo

Data publikacji 16.05.2019

W dniu 11 maja br. na terenie Stadionu Miejskiego w Legionowie odbył się piknik z okazji stulecia nadania miastu nazwy Legionowo. Tak ważne wydarzenie nie mogło się odbyć bez obecności przedstawicieli Centrum Szkolenia Policji.

     Historia miasta Legionowo sięga początku 1919 roku. W 2019 roku mija więc 100 lat od momentu, kiedy gen. Bolesław Jerzy Roja, w hołdzie żołnierzom Legionów Polskich walczącym o wolność ojczyzny, nadał koszarom, dotychczas określanych mianem Jabłonna, nazwę Legionowo.

     Uroczyste obchody 100-lecia Legionowa, połączone z piknikiem rodzinnym, zostały zorganizowane w dniu 11 maja na błoniach legionowskiego stadionu. Wśród przedstawicieli wielu instytucji, na pikniku obecni byli również policjanci z Centrum Szkolenia Policji wraz ze słuchaczami szkolenia zawodowego podstawowego.

     Młodzież odwiedzająca stoisko miała możliwość zapoznać się z zasadami doboru do służby w Policji. Obecność policjantów Centrum Szkolenia Policji na pikniku była jednak przede wszystkim okazją do propagowania wśród najmłodszych uczestników wydarzenia zasad bezpieczeństwa zarówno w ruchu drogowym jak i w trakcie zabaw. Oprócz udziału w organizowanych konkursach, tradycyjnie, wielkim zainteresowaniem dzieci cieszył się policyjny motocykl służbowy. Wielu sympatyków i przyjaciół, nie tylko wśród najmłodszych, podczas tych uroczystości spotkała  Sowa - maskotka Centrum Szkolenia Policji, licznie oblegana przez odwiedzających stoisko.

z.m.

zdj. podkom. Justyna Setniewska/WP

Powrót na górę strony