Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Miejsce Zdarzenia”

Data publikacji 16.05.2019

W dniach 9-10 maja br., równolegle do targów EUROPOLTECH 2019, odbyła się w Warszawie VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Miejsce Zdarzenia”. W tym roku jej tematem przewodnim była organizacja i funkcjonowanie zespołów DVI (Disaster Victims Identyfikation), a więc struktur odpowiedzialnych za przeprowadzenie identyfikacji ciał ofiar zdarzeń o charakterze masowym (zamachy terrorystyczne, katastrofy komunikacyjne i budowlane.

     Oprócz wystąpień szeregu międzynarodowych autorytetów w tej dziedzinie, istotnym elementem konferencji była inscenizacja działań prowadzonych na miejscu zdarzenia, zarówno w obszarze oględzin miejsca, jak i czynności identyfikacyjnych podejmowanych wobec ciał jego ofiar.

     Kluczowym elementem przygotowanego miejsca zdarzenia był pojazd wykorzystany wcześniej jako pomoc dydaktyczna podczas realizowanego w Centrum Szkolenia Policji kursu specjalistycznego w zakresie prowadzenia śledztwa po wybuch. W wyniku współpracy głównego organizatora konferencji, czyli Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji z Zakładem Szkoleń Specjalnych Centrum Szkolenia Policji przygotowano miejsce zdarzenia, które przyciągnęło uwagę i zainteresowanie uczestników spotkania. Nauczyciele policyjni z CSP aktywnie uczestniczyli w przeprowadzanej symulacji miejsca wybuchu i na bieżąco komentowali obserwatorom wykonywane czynności.

 

podinsp. Jarosław Piotrowski

zdj. Katarzyna Król, Jakub Milczarek/CLKP

Powrót na górę strony