Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Targi EUROPOLTECH 2019

Data publikacji 16.05.2019

W dniach od 8 do 10 maja br. w centrum Expo XXI w Warszawie odbyły się IX Międzynarodowe Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa EUROPOLTECH 2019.

     Podczas tegorocznych Targów Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa policjanci Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji wspólnie z funkcjonariuszami z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji oraz Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, prezentowali sprzęt i wyposażenie specjalistyczne policjantów ruchu drogowego polskiej Policji. Stoisko policyjne cieszyło się dużą frekwencją i zainteresowaniem. Policjanci odpowiadali odwiedzającym na szereg pytań dotyczących nie tylko prezentowanego wyposażenia, ale też z zakresu przepisów o ruchu drogowym.

     Zorganizowanej w Warszawie IX edycji Konferencji Policyjnej „Innowacje w bezpieczeństwie w dobie współczesnych zagrożeń” tradycyjnie towarzyszyły specjalistyczne targi skierowane głównie do służb policyjnych i formacji bezpieczeństwa państwa. Liczne stoiska promocyjne, przygotowane przez służby mundurowe w tym Centrum Szkolenia Policji oraz przedstawicieli 150 wystawców z kraju i zagranicy, zajmujących się produkcją i wyposażeniem sprzętu specjalistycznego, pozwoliły na zaprezentowanie odwiedzającym zarówno obecnie wykorzystywanego wyposażenia służb mundurowych jak i pojawiających się na rynku nowinek technicznych.

     Tegoroczne targi były również okazją do przedstawienia nowego wzoru umundurowania wyjściowego polskiej Policji. Prezentowany na stoisku promocyjnym ale też podczas dynamicznego pokazu mundur wyjściowy w kolorze granatowym, to nawiązanie do tradycji Policji Państwowej.

     Odwiedzający targi mieli również możliwość uczestniczenia w licznych wykładach zorganizowanych w związku z IX edycją Konferencji Policyjnej. Konferencja składała się z trzech paneli: „Zagrożenie terrorystyczne”, „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” i „Cyberbezpieczeńswo”.

z.m.

zdj. asp. Artur Łasocha

Powrót na górę strony