Czuwali nad bezpieczeństwem maturzystów

Data publikacji 14.05.2019

Każdego dnia ponad 10 tysięcy funkcjonariuszy Policji w całym kraju dbało o bezpieczeństwo tegorocznych maturzystów. Również słuchacze CSP aktywnie włączyli się w działania związane z zabezpieczeniem szkół, w których odbywały się egzaminy maturalne.

W dniu 9 maja br., 44 słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego SZP 1b/19, pełniło 12 godzinną służbę nocną w rejonie warszawskich szkół ponadgimnazjalnych. Wspólnie z policjantami z jednostek terenowych dbali o to, aby egzaminy maturalne odbyły się bez zakłóceń a jednocześnie pod okiem starszych kolegów nabierali doświadczenia w codziennej służbie.

Nad bezpieczeństwem maturzystów, może przyszłych policjantów, w dniach 7-9 maja czuwało łącznie 176 słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego Centrum Szkolenia Policji.

Tekst i zdjęcia: st. asp. Marcin Grzeszyk