Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przygotowania do seminarium

Data publikacji 06.05.2019

Delegacja Centrum Szkolenia Policji oraz Komendy Stołecznej Policji na czele z Zastępcą Komendanta CSP mł. insp. Marcinem Szyndlerem oraz p.o. I Zastępcą Komendanta KSP mł. insp. Krzysztofem Smelą przebywała w Schwerin (Niemcy), gdzie zorganizowano spotkanie przygotowawcze do seminarium trójstronnego, realizowanego w ramach projektu „Międzykulturowe spotkania policjantów Niemiec, Francji i Polski”.

     W wyjeździe uczestniczyli również: mł. insp. Elżbieta Kołodziejska-Powalska – Naczelnik Wydziału Prezydialnego CSP oraz tłumacz KSP.

     Spotkanie zostało przygotowane przez Wyższą Szkołę Zawodową dla Pracowników Administracji Publicznej w Güstrow. Oprócz polskiej delegacji uczestniczyli w nim także przedstawiciele Szkoły Policji w Nimes (Francja). Celem wizyty było omówienie szczegółów organizacyjnych seminarium trójstronnego, które odbędzie się w dniach 4-10 sierpnia br. w szkole w Güstrow. Planowanemu seminarium nadano niezwykle wysoką rangę, o czym świadczy fakt, że z uczestnikami spotkania przygotowawczego spotkał się Minister Spraw Wewnętrznych Maklenburgii – Pomorza Przedniego

     W ramach seminarium młodzi policjanci z jednostek podległych Komendzie Stołecznej Policji, Szkoły Policji w Nimes oraz Wyższej Szkoły Zawodowej dla Pracowników Administracji Publicznej w Güstrow będą mieli możliwość porównania zasad funkcjonowania szkolnictwa policyjnego w Polsce, Francji i Niemczech, a także pracy m.in. policji wodnej, oddziałów prewencji, policji autostradowej.

e. k-p/WP

zdj. ze zbiorów Wyższej Szkoły Zawodowej dla Pracowników Administracji Publicznej w Güstrow

 

 

 

Powrót na górę strony