Goście z Niemiec w Centrum Szkolenia Policji

Data publikacji 25.03.2019

W dniach 18 - 22 marca kadeci z Wyższej Szkoły Zawodowej dla Pracowników Administracji Publicznej, Policji oraz Wymiaru Sprawiedliwości w Güstrow (Niemcy) realizowali w Centrum Szkolenia Policji zagraniczne praktyki zawodowe.

W pierwszym dniu pobytu niemieckich funkcjonariuszy powitali Zastępca Komendanta Centrum Szkolenia Policji insp. Marcin Szyndler oraz Naczelnik Wydziału Prezydialnego mł. insp. Elżbieta Kołodziejska-Powalska. W trakcie spotkania inauguracyjnego kadeci zapoznali się z głównymi zadaniami realizowanymi przez CSP, a także strukturą organizacyjną szkoły. W harmonogramie ich pobytu w Polsce zaplanowano również zajęcia praktyczne doskonalące umiejętności w zakresie taktyki i technik interwencji oraz strzelania, prezentację Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach i Komendy Powiatowej Policji w Legionowie. Niemieccy kadeci mieli również okazję do zapoznania się z działalnością Zakładu Ruchu Drogowego oraz Zakładu Szkoleń Specjalnych CSP. Bardzo ważnym aspektem wizyty była wymiana doświadczeń zawodowych ze słuchaczami szkolenia zawodowego podstawowego Centrum Szkolenia, podczas realizacji modułu, przygotowanego przez Wydział Organizacji Dydaktyki i Dowodzenia.

Renata Cedro/WP

zdj. Mariusz Mazewski/ZSS