Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci kierujący zespołami oględzinowymi zakończyli szkolenie

Data publikacji 28.02.2019

W dniach 18–22 lutego 2019 r. odbył się kurs specjalistyczny dla policjantów kierujących zespołami oględzinowymi, oznaczony symbolem KZO-1/19, w którym wzięli udział policjanci wykonujący zadania dochodzeniowo-śledcze, a także technicy kryminalistyki.

     Program kursu obejmował 5 dni intensywnego szkolenia. W ramach zajęć teoretycznych słuchacze zapoznawali się z zagadnieniami dotyczącymi kryminalistycznego badania miejsca zdarzenia, a także doskonalili umiejętności niezbędne w kierowaniu zespołami oględzinowymi. Podczas kursu mieli również okazję uczestniczyć w symulacji wystąpienia członków zespołu oględzinowego przed sądem,a także w zajęciach z zakresu wykonywania czynności kryminalistyczno-procesowych na miejscu zdarzenia.

     Zdecydowana część zajęć to jednak ćwiczenia praktyczne w terenie. Podczas kursu słuchacze spotkali się z policyjnymi ekspertami Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji z zakresu biologiii i chemi kryminalistycznej. Jednym z najbardziej emocjonujących elementów szkolenia była rozprawa sądowa, którą prowadziła Sędzia Sądu Rejonowego w Wyszkowie.W role stron procesu wcielili się wykładowcy Zakładu Szkoleń Specjalnych i Zakładu Służby Kryminalnej oraz słuchacze kursu KZO-1/19.

 

Tekst: podinsp. Dariusz Śledziewski/ZSS
Zdj.: Mariusz Mazewski/ZSS

 

Powrót na górę strony