Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zasady doprowadzenia osób przez Policję. Nowa publikacja kadry CSP

Data publikacji 25.02.2019

Centrum Szkolenia Policji wydało „Materiały Dydaktyczne” nr 180, pt. „Wybrane zagadnienia dotyczące doprowadzeń osób przez Policję. Przepisy prawne”, autorstwa Krzysztofa Świerczewskiego (Zakład Służby Prewencyjnej).

     Doprowadzenia osób są związane z prowadzonymi postępowaniami administracyjnymi i karnymi. W trakcie ich wykonywania policjant ma kontakt z osobami różniącymi się  pod względem zarówno ich zachowania, stylu (trybu) życia, relacji społeczno-rodzinnych, jak i stanu psychofizycznego. Ze względu na częstość realizacji doprowadzenia policjantom zdarzają się sytuacje, w których działają rutynowo i tracą czujność, co może skutkować popełnianiem błędów, a w konsekwencji występowaniem wydarzeń nadzwyczajnych. Dlatego tak istotne jest, by funkcjonariusze stale pogłębiali wiedzę i doskonalili umiejętności w tym zakresie.

     W publikacji zostały przedstawione najważniejsze treści dotyczące doprowadzenia osób przez Policję oraz obowiązujące przepisy w tym zakresie. Jest ona przeznaczona przede wszystkim dla słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego oraz kursów specjalistycznych.

     Zapraszamy do lektury.

http://csp.edu.pl/csp/e-biblioteka/1184,Materialy-Dydaktyczne.html

oprac. WWiP

Powrót na górę strony