Pomagamy małym pacjentom CZD

Data publikacji 06.06.2008

Słuchacze naszej szkoły oddali krew dla dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu oczekujących na interwencje chirurgiczne.

Do Międzylesia pojechali po zajęciach, rozumiejąc sytuację dzieci, które lada dzień czekają ciężkie operacje. Do udziału w akcji HDK zgłosili się słuchacze II kompanii kursu podstawowego SZPPK-1, V kompanii kursu SZP-1 oraz I kompanii kursu ZSP-7. Łącznie 24 osoby, które oddały ponad 10 litrów krwi niezbędnej do transfuzji dla małych pacjentów.
Warto wspomnieć, że w tym roku takich akcji było już kilka. Miłym dowodem uznania za dzielenie się krwią z potrzebującymi, są ciągle wpływające do Komendanta szkoły podziękowania za chlubną postawę naszych słuchaczy. Z uznaniem patrzymy w stronę tych młodych policjantów, którzy bezinteresownie pomagają w problemach zdrowotnych innym ludziom ratując im życie. Cieszymy się, że zdobywając pierwsze szlify w zawodzie uczą się również ofiarności i poświęcenia dla drugiego człowieka.

Anna Galant, rzecznik CSP