Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta przedstawicieli Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej

Data publikacji 30.11.2018

Grupa nauczycieli Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej z Mińska Mazowieckiego złożyła wizytę w Centrum Szkolenia Policji, by zapoznać się z działalnością naszej jednostki.

     W czasie spotkania przedstawiono ogólne informacje na temat struktury szkolnictwa policyjnego oraz systemu doskonalenia zawodowego w Policji, a także zadań realizowanych przez Centrum Szkolenia Policji. Omówiono zagadnienia dotyczące kursów specjalistycznych z zakresu ruchu drogowego oraz przedstawiono zaplecze dydaktyczne niezbędne do ich realizacji. Goście obejrzeli również pomieszczenia wykorzystywane przez Zakład Interwencji Policyjnych – obiekty sportowe oraz strzelnicę, mieli też okazję obserwować zajęcia dydaktyczne z zakresu szkolenia strzeleckiego oraz taktyki i technik interwencji. Poznali problematykę dotyczącą realizacji zajęć dydaktycznych na kursie specjalistycznym z zakresu organizowania i prowadzenia oględzin miejsc katastrof komunikacyjnych i budowlanych, w tym środki pracy przygotowane na potrzeby przeprowadzania symulacji oględzin miejsca katastrofy lotniczej.

     Wizyta nauczycieli Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w CSP jest jednym ze sposobów wymiany doświadczeń zawodowych i z pewnością przyczyni się do podniesienia efektywności szkolenia w służbach mundurowych.

podinsp. Grzegorz Jankowski/SDDiP

zdj. ze zbiorów SDDiP

Powrót na górę strony