Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kal: sezon szkoleniowy 2008r - otwarty!

Data publikacji 27.05.2008

Baza w Kalu rozpoczęła swoją działalność symbolicznym wciągnięciem flagi na maszt przez policjantów kursu DZW-1. Do końca lata policjanci pełniący służbę na wodach i terenach przywodnych z całego kraju będą doskonalić tam swoje umiejętności.

W bazie szkoleniowej CSP w Kalu na Mazurach ruszyły szkolenia praktyczne dla policjantów wykonujących zadania służbowe na wodach i terenach przywodnych. Podczas tzw. sezonu „martwego, policjanci przeszli już pierwszy, teoretyczny etap szkolenia w Legionowie. Obecnie, przyszedł czas na tę niewątpliwie bardziej atrakcyjną część kursu - praktyczne doskonalenie umiejętności.

Druga część szkolenia rozpoczęła się wczoraj i potrwa dwa tygodnie. W czasie pobytu w Bazie Szkoleniowej w Kalu policjanci kształcić się będą w zakresie prowadzenia łodzi służbowych. Ćwiczyć też będą elementy ratownictwa, niezbędne w czasie służby na wodach i terenach przywodnych. Dodajmy, że od ponad 16 lat CSP kształci policjantów pełniących służbę w komisariatach wodnych naszego kraju a każdy nasz absolwent legitymuje się przynajmniej patentem żeglarskim stermotorzysty żeglugi śródlądowej oraz uprawnieniami ratowniczymi.

Anna Galant, rzecznik CSP
foto ZSS
Powrót na górę strony