Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zapobieganie przestępstwom z nienawiści. Przygotowania do prowadzenia zajęć

Data publikacji 19.10.2018

Dobiegł końca „Kurs specjalistyczny w zakresie prowadzenia zajęć z zapobiegania przestępstwom z nienawiści i ich zwalczania”, oznaczony symbolem Z-PZPN-3/18.

     W dniach 8 - 19 października dwaj trenerzy rekomendowani przez MSWiA, Pełnomocnicy Komendantów Wojewódzkich Policji ds. Ochrony Praw Człowieka tj. mł. insp. Gerard Bah oraz mł. insp. Katarzyna Bodzioch przy współpracy z nauczycielami CSP oraz specjalistami zewnętrznymi, przeprowadzili kurs specjalistyczny w zakresie prowadzenia zajęć z zapobiegania przestępstwom z nienawiści i ich zwalczania. Czternastu absolwentów kursu, już wkrótce będzie szkoliło funkcjonariuszy w swoich jednostkach organizacyjnych, jak zapobiegać i skutecznie zwalczać przestępstwa, których motywem popełnienia była nienawiść. W ramach kursu uczestnicy zapoznali się z charakterystyką przestępstw z nienawiści, postępowaniem Policji w przypadku zaistnienia tego typu przestępstw oraz zasadami przygotowania oraz prowadzenia doskonalenia lokalnego ww. zakresie. 

     Dziękujemy trenerom  za współpracę i zaangażowanie w edukację uczestników kursu, a absolwentom życzymy powodzenia i wielu sukcesów dydaktycznych.

Opracowanie: SDDiP

Powrót na górę strony