Awanse i gratulacje. Dzień Edukacji Narodowej w CSP

Data publikacji 17.10.2018

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej funkcjonariusze i pracownicy Centrum Szkolenia Policji odebrali akty mianowania na wyższe stanowiska służbowe, a także nagrody motywacyjne – łącznie wyróżniono ponad 70 osób.

Wśród wyróżnionych był Pan Tadeusz Ryś – Przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych, który otrzymał Brązowy Medal za Zasługi dla Policji. Był zaangażowany w przeszkolenie ponad 200 słuchaczy oraz nauczycieli policyjnych Zespołu Techniki Kryminalistycznej Zakładu Szkoleń Specjalnych, w zakresie prowadzenia oględzin miejsc katastrof kolejowych. Przekazał też wiele cennych materiałów dydaktycznych.

Podczas uroczystości nagrodzono także laureatów konkursu Najlepszy nauczyciel policyjny Centrum Szkolenia Policji w 2018 roku. Zwycięzcą tegorocznej edycji został asp. Arkadiusz Bordzio z Zakładu Interwencji Policyjnych. Drugie miejsce zajął kom. Jacek Kuźmiński również z Zakładu Interwencji Policyjnych, a trzecie podinsp. Mirosław Śrubka (Zakład Służby Kryminalnej). Pozostali finaliści to: asp. Marek Mroszczyk (Zakład Interwencji Policyjnych) – czwarta lokata, nadkom. Daniel Chodziński (Zakład Służby Kryminalnej) – piąta i szósta – sierż. szt. Bartosz Wiatrowski (Zakład Ruchu Drogowego). Z rąk Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. Anny Rosół siedem osób odebrało akty mianowania na wyższe stanowiska służbowe, a pozostali nagrody motywacyjne.

W czasie spotkania nie zabrakło oczywiście życzeń, które w imieniu własnym i swoich zastępców przekazała Komendant Centrum. Z okazji tak wyjątkowego święta insp. Anna Rosół podziękowała zebranym za zaangażowanie w przygotowywanie kadr polskiej Policji. Słowa podziękowania skierowała również do policjantów i pracowników, którzy wykonują zadania organizacyjno-logistyczne i są dla kadry nauczycielskiej Centrum ogromnym wsparciem w codziennej realizacji zadań dydaktycznych.

hg

zdj. Mariusz Mazewski/ZSS