Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczystość przekazania obowiązków Komendanta CSP

Data publikacji 14.05.2008

Dziś o 9.00 rano, w obecności I Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Arkadiusza Pawełczyka, zaproszonych gości oraz kadry i słuchaczy szkoły, Komendant CSP mł.insp. Arkadiusz Brzozowski uroczyście przejął swoje obowiązki

Plac manewrowy szkoły, na nim równo ustawione pododdziały słuchaczy, kadra, Orkiestra Reprezentacyjna Policji. W towarzystwie generała Arkadiusza Pawełczyka, I Zastępcy Komendanta Głównego Policji oraz zaproszonych gości pojawiają się główni bohaterowie dzisiejszej uroczystości insp. Jacenty Bąkiewicz i mł. insp. Arkadiusz Brzozowski.

Rozpoczyna się uroczystość przekazania obowiązków służbowych Komendanta CSP. Głos zabiera nadinsp. Arkadiusz Pawełczyk, z jego ust pada wiele ciepłych słów pod adresem obydwu Komendantów i życzenia dobrej, owocnej pracy na rzecz szkolnictwa policyjnego. Zgodnie z ceremoniałem, obydwaj komendanci ucałowali sztandar szkoły, po czym komendant Bąkiewicz ze wzruszeniem przekazał go swojemu następcy. Od tej chwili dopełniła się procedura obejmowania tego najwyższego w naszej szkole stanowiska.

Komendant mł. insp Arkadiusz Brzozowski otrzymał od swojego poprzednika jeszcze jeden symboliczny element władzy nad szkołą – buławę. Przypomnijmy, że buława, upowszechniona w Polsce od XVI wieku broń biała, nie miała charakteru militarnego. Stanowiła oznakę władzy wojskowej hetmanów oraz króla, jako najwyższego dowódcy. Występując po raz pierwszy w charakterze Komendanta Centrum mł.insp. Arkadiusz Brzozowski podziękował swojemu poprzednikowi za to, że dziś może przejąć szkołę w bardzo dobrym stanie i zapowiedział kontynuowanie rozpoczętego przez niego dzieła, które będzie służyło jej dalszemu rozwojowi. Na koniec uroczystości przed trybuną przemaszerowało 13 pododdziałów słuchaczy CSP wraz z Zakładem Kynologii Policyjnej oraz szkolnymi motocyklistami. Kynologom, jak zawsze towarzyszyły służbowe psy, wśród których defilowały rasy rzadko spotykane w służbie: foksterier, cavalier, nowofundland, i wzbudzający największe zdziwienie York o imieniu Bazin.

Życzymy Komendantowi Brzozowskiemu wytrwałości w realizacji założonych celów, oby nasza wspólna praca przyczyniła się do tworzenia nowoczesnego wizerunku polskiej Policji.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Piotr Maciejczak, ZKS

Poniżej prezentujemy materiał nakręcony przez Telewizję Legionowską LTV

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 13.29 MB)

Powrót na górę strony