Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W ramach TAIEX

Data publikacji 13.05.2008

Dwaj policjanci, Colin Cushley z Irlandii oraz Henryk Blicher Hansen z Danii, przez dwa dni prowadzili w Centrum dla Policji i Straży Granicznej seminarium związane tematycznie z naruszaniem praw własności intelektualnej .

Przy współpracy Biura Wymiany Informacji Technicznej Komisji Europejskiej TAIEX w Centrum odbyło się dwudniowe seminarium szkoleniowe na temat metod zwalczania i ścigania przestępstw naruszania prawa własności intelektualnej. Prelegentami byli Colin Cushley z Irlandii oraz Henryk Blicher Hansen z Danii, którzy zaprezentowali metody, jakimi posługują się przestępcy przy wprowadzaniu na rynek nielegalnych papierosów, alkoholu, artykułów medycznych jak również pirackiego oprogramowania. Podczas zajęć uczestnicy mieli okazję m.in. zapoznać się ze sposobami podrabiania znaków akcyzy lub zastrzeżonych znaków towarowych. Prelegenci omawiali sposoby zwalczania tego typu przestępstw. Poruszono również problematykę finansowania grup przestępczych i terrorystycznych z funduszy uzyskiwanych z tego nielegalnego procederu.

Szkolenie było skierowane do przedstawicieli (wykładowców) szkół policyjnych z Legionowa, Słupska, Piły, Szkół Straży Granicznej z Koszalina i Kętrzyna. Uczestnikami seminarium byli również przedstawiciele jednostek policyjnych zajmujących się zwalczaniem tego typu przestępstw z KSP, KWP Radom, KWP Kielce oraz KPP Legionowo.

Arkadiusz Skrzypczak ZFP/Anna Galant
Foto Mariusz Mazewski
Powrót na górę strony