Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wkrótce Finał XVIII Kynologicznych Mistrzostw Policji

Data publikacji 31.08.2018

W dniach 4–7 września 2018 r. w Zakładzie Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji, zlokalizowanym w Sułkowicach, odbędzie się Finał XVIII Kynologicznych Mistrzostw Policji. Celem Mistrzostw jest podniesienie poziomu kompetencji zawodowych przewodników oraz sprawności użytkowej psów służbowych Policji, jak również propagowanie efektywnego wykorzystania psów służbowych w przeciwdziałaniu i zwalczaniu przestępczości.

 
Najlepsi przewodnicy psów patrolowo-tropiących oraz przewodnicy psów patrolowo-tropiących do działania bez kagańca z całego kraju, wyłonieni w eliminacjach na szczeblu wojewódzkim, staną w czterodniowych zmaganiach o indywidualne i drużynowe miejsca na podium. W skład reprezentacji komendy wojewódzkiej/Stołecznej Policji wchodzą:
▪kierownik drużyny – policjant zajmujący się organizacją używania i utrzymywania psów w komórce organizacyjnej właściwej w sprawach prewencji,
▪2-osobowa drużyna przewodników z psami.
W Mistrzostwach, na zasadach honorowego uczestnictwa, udział wezmą nasi koledzy ze Straży Granicznej.
 
Organizatorem Finału Mistrzostw jest Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Honorowy patronat nad Mistrzostwami objął Komendant Główny Policji. Tegoroczne Mistrzostwa, wzorem lat ubiegłych, są niewątpliwie formą doskonalenia zawodowego, służą doskonaleniu zawodowego rzemiosła, uzupełnieniu wiedzy, a nade wszystko stwarzają możliwość wzajemnej wymiany doświadczeń między przewodnikami psów służbowych. Takie przedsięwzięcie sprzyja również integracji środowiska kynologicznego oraz popularyzacji tej trudnej i odpowiedzialnej służby.
 
 
z "Informatora Mistrzostw"
 
Powrót na górę strony