Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Data publikacji 03.08.2018

Przedstawiciele władz samorządowych miasta i Powiatu Legionowskiego, służb mundurowych, duchowieństwa, kombatanci, a także rodziny poległych powstańców spotkali się przed pomnikiem Polski Walczącej w Legionowie, by oddać hołd poległym powstańcom. Centrum Szkolenia Policji reprezentował Zastępca Komendanta insp. Marcin Szyndler.

     Punktualnie o godzinie 17.00 w Legionowie, podobnie, jak w większości miast w Polsce rozbrzmiały syreny. Mieszkańcy zatrzymali się na minutę, aby w ten sposób uczcić pamięć bohaterów biorących udział w Powstaniu Warszawskim. Jednocześnie przed pomnikiem Polski Walczącej rozpoczęły się uroczystości upamiętniające te wydarzenia.

     W imieniu służb mundurowych, kwiaty pod pomnikiem złożyli Zastępca Komendanta Centrum Szkolenia Policji insp. Marcin Szyndler, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie mł. insp. Dariusz Chojnowski oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie st. bryg. Mieczysław Klimczak. W uroczystości uczestniczyły także poczty sztandarowe z legionowskiej komendy i Centrum Szkolenia Policji.

     Wydarzeniu towarzyszyła wystawa obrazów o tematyce powstańczej i patriotycznej autorstwa Pani Wiesławy Czarneckiej-Koźlik.

hg

zdj. KPP w Legionowie

Powrót na górę strony