Zajęcia fakultatywne dla policjantów ruchu drogowego

Data publikacji 31.07.2018

Od marca bieżącego roku wykładowcy Zespołu Techniki Kryminalistycznej Zakładu Szkoleń Specjalnych Centrum Szkolenia Policji, wspólnie z ekspertami Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych realizują zajęcia fakultatywne z zakresu zabezpieczeń i identyfikacji legalności dokumentów wymaganych podczas kontroli drogowej. Uczestniczą w nich słuchacze kursów specjalistycznych w zakresie ruchu drogowego - część szczególna (RDs).

Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów, podczas których słuchacze, przy użyciu środków technicznych takich jak lupa, czy lampa UV, mają możliwość obejrzenia autentycznych i fałszywych dokumentów. Dzięki tym zajęciom policjanci dodatkowo utrwalają nabyte w czasie kursu umiejętności, które następnie będą wykorzystywać w codziennej służbie. W ich ostatnio prowadzonej edycji warsztatów uczestniczył specjalista ds. szkolenia z Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych – Pan Łukasz Kotoński. Serdecznie dziękujemy za przekazanie tak specjalistycznej i niezmiernie przydatnej wiedzy.

Tekst i zdjęcia: podinsp. Dariusz Śledziewski/ZSS