Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta policjantki z USA

Data publikacji 25.07.2018

Centrum Szkolenia Policji gościło funkcjonariuszkę Policji Miasta Nowy Jork. Policjantka ta pełni również funkcję Przewodniczącej Stowarzyszenia im. gen. Pułaskiego, które zrzesza nowojorskich policjantów polskiego pochodzenia.

     Wizyta w Centrum Szkolenia Policji odbyła się w dniu 23 lipca br. i była jednym z elementów pobytu w Polsce naszej amerykańskiej koleżanki. Wcześniej uczestniczyła ona w uroczystościach związanych z centralnymi obchodami Święta Policji, które odbyły się 20 lipca br. na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

     Gościa powitała Pani insp. Anna Rosół, Komendant Centrum Szkolenia Policji. W pierwszej części spotkania nowojorska funkcjonariuszka zapoznała się z systemem szkolenia i doskonalenia zawodowego obowiązującego w polskiej Policji oraz ze strukturą i zadaniami realizowanymi przez CSP. Był to również czas na wymianę doświadczeń oraz wskazanie różnic w funkcjonowaniu Policji i systemu kształcenia zawodowego w obydwu krajach. Podczas tego spotkania strona polska poznała także cele i formy działalności Stowarzyszenia im. gen. Pułaskiego. Druga część wizyty poświęcona była prezentacji obiektów i wybranych obszarów działalności Centrum Szkolenia Policji. Nasz gość obejrzał obiekty sportowe i obserwował zajęcia dydaktyczne z zakresu taktyki i technik interwencji. Odwiedził także kompleks strzelnic i miał możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na wirtualnej strzelnicy, wykorzystującej do ćwiczeń system multimedialny i laser.

PD/WP

zdj. Mariusz Mazewski/ZSS

Powrót na górę strony