Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zawsze na służbie

Data publikacji 17.07.2018

Zawód policjanta łączy się z dyspozycyjnością i gotowością do podejmowania interwencji zawsze, gdy naruszane jest bezpieczeństwo i porządek publiczny. Funkcjonariusze potwierdzają to swoimi działaniami nie tylko w czasie służby, ale również poza nią. Przykładem tego jest zaprezentowana w ostatnim czasie postawa zawodowa policjantów Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji oraz słuchaczy odbywających szkolenie w naszej jednostce.

     22 czerwca br., w Łodzi  w czasie wolnym od służby post. Michał Pawłowski – słuchacz szkolenia zawodowego podstawowego (SZP - 1/18, kompania VIII pluton 1.) ujął mężczyznę podejrzanego o kradzież telefonu. Kolejny, post. Wojciech Rusicki –  również słuchacz szkolenia zawodowego podstawowego (SZP - 1/18, kompania VIII, pluton 2.)  ujął podejrzanego o kradzież artykułów ze sklepu „Kaufland” w Legionowie. W ujęciu pomagał mu post. Arkadiusz Bukowski (SZP - 1/18, kompania VIII, pluton 3.). Zdarzenie miało miejsce 3 lipca br.

     Nie bez „przygód” odbyła się podróż do miejsca pełnienia służby dla trzech policjantów Zakładu Ruchu Drogowego CSP. 9 lipca br., sierż. szt. Kamil Kosik przemieszczając się do CSP udzielił pomocy mężczyźnie, który jadąc ze znaczną prędkością nie zapanował nad pojazdem i na łuku jezdni  wypadł poza drogę. Jak się okazało nietrzeźwemu kierowcy należało udzielić pierwszej pomocy, uniemożliwić ucieczkę i oczywiście zabezpieczyć miejsce zdarzenia. Na miejsce został wezwany patrol Policji z KPP w Lipsku. Natomiast 10 lipca br., st. asp. Piotr Grabowski i st. asp. Michał Gemza, również w drodze do CSP, na drodze k-61 w miejscowości Jadwisin udzielili pierwszej pomocy dwóm motocyklistom rannym w wyniku zdarzenia drogowego. Policjanci wezwali służby ratunkowe, ustalili pozostałych uczestników oraz świadków zdarzenia. Na miejsce przybył patrol WRD KPP w Legionowie.

     Gratulujemy policjantom właściwej postawy zawodowej, zdecydowania i profesjonalizmu w działaniu. Życzymy też wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

hg

Powrót na górę strony