Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Witamy młodych gości z Ukrainy

Data publikacji 12.07.2018

We wtorek, 10 lipca br., Centrum Szkolenia Policji odwiedziła grupa młodzieży z Ukrainy, która przybyła do naszego miasta w ramach międzynarodowej wymiany pomiędzy Kijowem a Legionowem. Wizyta w CSP stanowiła jeden z elementów ich dwutygodniowego pobytu, podczas którego, oprócz nauki języka polskiego, młodzież odwiedzi polskie instytucje, miejsca kultury, a także skorzysta z oferty turystyczno-krajoznawczej.

     W pierwszej części spotkania młodzi goście zapoznali się ze strukturą organizacyjną oraz specyfiką funkcjonowania szkoły. Następnie obejrzeli film promocyjny poświęcony działalności naszej jednostki. Dalsza część pobytu w Centrum miała zdecydowanie bardziej praktyczny charakter. Na początek dzieci wzięły aktywny udział w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Z uwagą wysłuchały informacji i wskazówek udzielanych przez wykładowcę Zakładu Szkoleń Specjalnych, a następnie praktycznie przetestowały omówione procedury na przeznaczonych do tego fantomach. Po emocjach związanych z udzielaniem pierwszej pomocy przyszedł czas na zajęcia z zakresu techniki kryminalistycznej i daktyloskopii. Nasi goście z wielkim zaangażowaniem przypatrywali się prezentacji metod zabezpieczania śladów zdarzenia, a także innych działań podejmowanych przez policjantów służby kryminalnej podczas ich codziennej pracy.

     Mamy nadzieję, że wizyta w Centrum Szkolenia Policji była dla naszych gości interesująca, a także pozwoliła im poszerzyć wiedzę na temat specyfiki działań realizowanych przez funkcjonariuszy polskiej Policji. Młodzieży z Ukrainy życzymy kolejnych atrakcji oraz wielu sympatycznych wrażeń z pobytu w naszym kraju i mieście.     

Tekst: AK/WP

Zdjęcia: asp. Artur Łasocha/ZSS

Powrót na górę strony