Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kurs pozorantów

Data publikacji 06.07.2018

W Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach zakończył się kurs specjalistyczny dla policjantów wykonujących czynności pozoranta. W tej edycji kursu uczestniczyło 9 przewodników psów służbowych, którzy na co dzień pracują z psami patrolowymi i patrolowo-tropiącymi.

     W ciągu 10 dni szkoleniowych (18 - 29 czerwca) policjanci poznali podstawowe zasady i techniki, wykorzystywane w celu osiągnięcia pożądanego zachowania psów. Zapoznali się również ze  sposobami poruszania się w stroju ochronnym, ze szczególnym uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa. Uczestniczyli też w symulacjach z udziałem psów służbowych o niejednakowym stopniu wytresowania, gdzie stosowane były różne stopnie nasilenia bodźców zewnętrznych (np. nietypowe miejsca ukrycia pozoranta, pokonywanie naturalnych przeszkód terenowych, użycie niebezpiecznych przedmiotów i materiałów pirotechnicznych).

     Po ukończonym kursie jego absolwenci będą realizować zadania pozoranta, w ramach zajęć doskonalenia sprawności użytkowej psów służbowych w jednostkach terenowych Policji.  

Tekst i zdjęcia : st.asp. Dariusz Ratajczak/ZKP

Powrót na górę strony